Sikla jest od 50-ciu lat jednym z wiodących europejskich specjalistów od systemów mocowań zarówno w budownictwie jak i w przemyśle.

Firma jest kompetentnym partnerem w zakresie technicznego wyposażania budynków w mocowania do instalacji użytkowych oraz specjalistą w mocowaniu instalacji przemysłowych.

Sprzedaje innowacyjne systemy mocujące, odpowiadające najwyższym wymaganiom w zakresie jakości oraz oferuje prosty i szybki montaż, gwarantujący ogromną oszczędność czasu

Sikla Polska Sp. z o.o. należy do austriackiego koncernu o ugruntowanej rynkowej pozycji, a polski zespół specjalistów to zaangażowana i pełna pasji grupa profesjonalistów z przyzwoitym balansem między pracą a życiem osobistym.

Krajowy Kierownik Sprzedaży

Miejsce pracy: Polska

Bezpośrednia podległość pod Dyrektora Handlowego

Bezpośredni nadzór nad Zespołem Regionalnych Kierowników Sprzedaży

Współpraca z działami technicznymi oraz działem realizacji zleceń

Najważniejsze obowiązki:

1.  Zarządzanie sprzedażą i nadzór nad realizacją strategii sprzedaży, w tym:

  • Uczestnictwo w tworzeniu i wdrażaniu strategii sprzedaży;
  • Zapewnienie ciągłości sprzedaży poprzez definiowanie potrzeb klientów oraz analizę rynku pod kątem zapotrzebowania na asortyment Sikla;
  • Nadzór nad rozwojem bazy klientów oraz analiza klientów pod kątem opłacalności dla Sikla;
  • Zapewnienie prawidłowego przepływu informacji i efektywnej współpracy z innymi działami w celu utrzymania sprawnej i rzetelnej obsługi klientów;
  • Udział w kluczowych dla firmy negocjacjach, dbanie o relacje długofalowe z klientami;
  • Analizowanie raportów sprzedaży i raportowanie wskaźników;
  • Planowanie obrotów miesięcznych i rocznych;

2.  Zarządzanie kilkuosobowym zespołem Regionalnych Kierowników Sprzedaży, w tym:

  • Zarządzanie, nadzór i optymalizacja codziennej pracy podległego zespołu;
  • Odpowiedzialność za ustalanie, realizację celów sprzedażowych Regionalnych Kierowników Sprzedaży;
  • Zapewnienie wysokich standardów jakościowych pracy działu handlowego oraz ponoszenie odpowiedzialności za wyniki pracy podległych pracowników;
  • Systematyczne dokonywanie okresowej oceny pracowników oraz określanie planów rozwojowych (ścieżek kariery);
  • Odpowiedzialność za rozwój kompetencji zespołu oraz motywowanie do rozwoju zawodowego i zwiększania efektywności pracy;
  • Wspieranie podległego zespołu w realizacji celów sprzedażowych i obsłudze klientów (planowaniu pracy i wyników), dbanie o zapewnienie dostępu do szkoleń oraz poszerzania wiedzy produktowej.

3.  Spotkania z  Dyrektorem Handlowym raz w tygodniu w centrali w Jeleniej Górze:

  • Uzgadnianie celów sprzedażowych;
  • Raportowanie wyników.

Wymagania na stanowisku:

  • Wykształcenie techniczne, preferowane budownictwo;
  • Doświadczenie min. 3 lata na podobnym stanowisku (menadżer w branży budowlanej/ technicznej);
  • Doświadczenie w obszarze handlu i sprzedaży bezpośredniej (nawiązywanie relacji z klientem, analiza rynku, efektywność pracy handlowca);
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu dobrym;
  • Znajomość języka niemieckiego w stopniu komunikatywnym (wymóg konieczny);
  • Prawo jazdy kat. B;
  • Dyspozycyjność i otwartość na częste podróże na terenie całego kraju;
  • Umiejętność kierowania zespołem handlowców (zdolności przywódcze) oraz znajomość specyfiki pracy takiego zespołu;
  • Wysoko rozwinięte zdolności interpersonalne i negocjacyjne.

Oferujemy kandydatom:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę;
  • Zadaniowy system czasu pracy;
  • Wynagrodzenie adekwatne do osiąganych wyników;
  • Możliwość rozwoju zawodowego, zwłaszcza w obszarze kompetencji menedżerskich;
  • Pracę w zgranym, dynamicznym zespole oraz dobrą atmosferę pracy;
  • Dodatkowe pakiety ubezpieczeniowe i opieki medycznej.